Wycieczka do Czarnobyla

Z uwagi na obecną sytuację, wyjazdy do Czarnobyla są zawieszone do odwołania

Ponad 30 lat temu miał miejsce wybuch w czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Była to największa katastrofa w historii energetyki jądrowej, której skutki będą odczuwalne przez tysiące lat. Miejsce katastrofy spowodowanej przez awarię elektrowni jądrowej w Czarnobylu to dziś Strefa Wykluczenia, tzw. Zona – obszar zamknięty i strzeżony. Obejmujący Czarnobyl, a także miasto Prypeć i kilka wiosek, do którego jednak można wjechać z przewodnikiem.

Plan wycieczki

Cała wycieczka trwa 3 dni, a jej trasa prezentuje się w następujący sposób: Tarnowskie Góry - Lwów - Kijów - Czarnobyl - Kijów - Lwów - Tarnowskie Góry

Dzień 1:

Po przyjeździe do Lwowa, meldujemy się w hotelu, chwila na sprawy organizacyjne, po czym ruszamy z grupą na “integracyjną” podróż po Lwowie, w której skład wchodzi spacer po Lwowie i mała ukraińska uczta. Późnym wieczorem idziemy na nocny pociąg do Kijowa.

Dzień 2:

Nad samym ranem po przybyciu do Kijowa mamy około 30 minut na śniadanie. Do Czarnobyla udajemy się autokarem z biura podróży, które zorganizowało cały przejazd i przewodnika (podróż trwa około 1,5h). Zwiedzanie obejmuje między innymi:

  • miasto Prypeć
  • hotel Polesie
  • pomnik ofiar
  • przejazd obok elektrowni
  • reaktor nr 4 czy chociażby "punkt", z którego widać wszystkie reaktory.

W ramach całodniowego zwiedzania był zapewniony również obiad.

Po zwiedzaniu do Kijowa wracamy ponownie autokarem a do Lwowa ponownie nocnym pociągiem.

Dzień 3:

W planach zazwyczaj mamy tutaj nieco czasu na spędzenie w bani. Po tym czasie udajemy się w podróż powrotną do Polski. Koszt całej wycieczki to 850 złotych plus $120 (cena za przejazd autokarem i wejście do Czarnobyla z przewodnikiem).

Dla większej zachęty przedstawiamy Wam mini galerię z ostatniego pobytu w Czarnobylu, którą udostępniła nam Worldwide Travelover

UWAGA!!!

Program wycieczki, a właściwie jego poszczególne punkty mogą ulec zmianie bądź przesunięciu (chociażby ze względu na czas jaki możemy spędzić na granicy).